top of page

שאלות נפוצות :

- לאחר התקנת תקרה נמתחת, כמה סנטימטרים נלקחים מהתקרה עצמה?

בזמן התקנת תקרה נמתחת גובה החדר מצטמצם מעט. המינימום הנדרש הוא כ – 3 עד 5 סנטימטר להרכבת בסיס התקרה. אם יותקנו גם מנורות תאורה, גובה תשתית התקרה יהיה תלוי בגודלה של מערכת התאורה.

 

- מתי עדיף להתקין תקרה נמתחת? לאחר תיקון הקירות או לפני תיקונם?

עדיף ליצור קשר עם המומחה לקראת סוף השיפוץ, כאשר הקירות מתוקנים, הקרמיקה מונחת במקומה וקירות הגבס מותקנים. מידות תקרה נמתחת תלויות בעובי הקירות. 

 

- בזמן התקנת תקרה נמתחת, האם ניתן להתקין לא רק זרקונים מפוזרים אלא גם נברשת/מנורה גדולה?

מתקינים מוסמכים יכולים להתקין נברשת גדולה בעיצוב מיוחד, היא תהיה צמודה לתקרה העיקרית. בסיס הנברשת מותקן לפני התקנת תקרה נמתחת. לאחר התקנת התקרה, יוצרים פתח וממנו יותר מתקן מיוחד ועליו נתלת הנברשת.

 

- האם זה נכון שתקרה נמתחת יכולה להגן מפני הצפות ונזילות גג?

תקרה נמתחת אכן מסוגלת לעמוד בפני כמות מרשימה של מים. היא יכולה להגן על הקיר ממים דולפים, אם הכמות אינה עולה על הלחץ של 100 קילו על כל 1 מ"ר. במקרה חירום, צריך להתקשר למומחה, שיחזיר את המראה המקורי של תקרה נמתחת.

 

- האם ניתן לבחור כל תמונה או שיש מאגר תמונות מסוים לעיצוב תקרה נמתחת?

ניתן לבחור בהתאמה אישית את סגנון התקרה: צבע אחיד, שנבחר על ידי מדריך מיוחד, או כל תמונה אחרת. כל תמונה חייבת לעבור אישור אצל אנשי המקצוע בכדי שתצא הצורה טובה ואיכותית.

 

- האם דרוש טיפול כלשהוא לתקרה הנמתחת חוץ מהתקנתה?

יש לציין, כי תקרות נמתחות עשויות מרצועות חומר אשר אינו מושך אבק וידידותי לסביבה ואיננו דורש טיפול מיוחד. בעת הצורך, ניתן לנגב את התקרה עם מטלית רכה שהורטבה קלות עם חומר ניקוי אשר לא מכיל חומרי המסה. כמו למשל: נוזל לניקוי חלונות וניתן לנקות בעזרת מגב.

 

- האם ישנה אחריות על תקרות נמתחות?

כאשר העניין מגיע להתקנת תקרות נמתחות מיוצרים אירופיים (צרפת, גרמניה, שוויץ, וכו ') – ניתנת אחריות ל- 12 שנה. ככלל, לאחר תום תקופת האחריות, תקרות נמתחות לא מאבדות את איכותן ואת הפונקציונליות שלהם. בנוסף, החברה שלנו תפתור את כל הבעיות הקשורות לתקרות נמתחות אשר הותקנו ע"י המומחים שלנו – גם לאחר סיום תקופת האחריות, וגם במקרה של הצפות וכדומה. המומחים יעזור להיפטר מהמים, ובמידת צורך גם בהסרת הציפוי הישן והתקנתו של הציפוי החדש.

 

- מה קורה לתקרה הנמתחת בזמן הצפה?

תקרה נמתחת אינה משנה את המאפיינים שלה ,בנוסף לכך שהתקרה לא מפחדת ממים, אלא גם שומרת על המים במשך שעות רבות. כתוצאה מכך, התקרה מסוגלת להגן מפני נזק לרהיטים, רצפות, קירות, מכשירי חשמל, ציורים, בגדים, וכו'. אפילו מים חלודים לא ישפיעו על הצבע של התקרה.

- אני רוצה שעל התקרה שלי בחדר שינה תהיה תמונה של הכלב האהוב עלי. כיצד להפוך את תמונה להדפס על התקרה?

הדפסת תמונות - כיון אופנתי בעיצוב של חדרי מגורים ומבנים ציבוריים. חומר שממנו עשויות תקרות נמתחות מאפשר הדפסה של כל תמונה כמעט במדפסות בפורמט רחב. באותו הזמן דרך שכבת הצבע לא יבצבץ בסיס התקרה. ניתן לבחור תמונה על התקרה הנמתחת דרך אלבום התמונות של החברה, או להביא משלך, לאחר התייעצות עם המנהלים שלנו לגבי הדרישות הטכניות וגודל התמונה הנבחרת.

- כמה זמן דרוש להתקנת תקרה נמתחת?

התקנת תקרה נמתחת תלויה במורכבות של עיצוב, מרחב ומאפייניו האדריכליים של החדר, וגורמים אחרים. לרוב, חדרים בגדלים של עד 20 מ"ר התקרה הנמתחת מותקנת תוך כ- 4 שעות. במקרה של פתרונות עיצוב מורכבים, התקנה יכולה לקחת שעות. ניתן לברר את זמן התקנה עם המומחה בזמן מדידת גדלי החדר ותכנון ההתקנה.

- האם ניתן להוסיף תאורה לתקרה הנמתחת לאחר התקנתה?

כן, זה אפשרי. כדי לעשות זאת, עליך להתקשר למומחה, אשר יבצע את כל העבודה: לבצע פתחים למנורות החדשות, ולחבר את החיווט עטוף בצורה מסודרת בתקרה הנמתחת.

- מה היא התקרה הנמתחת הטובה ביותר: מט או המבריק?

שאלה זו נשאלת לעתים קרובות, אבל אין לה תשובה ברורה. כל סוג חומר נוצר במטרה להשיג אפקט מסוים. עיצוב קלסי בא בשילוב הרמוני עם תקרת מט ותקרה מבריקה מתאימה במטבח או בחדר אמבטיה, בבתי קפה או מועדוני לילה. במילה אחת, יש לבחור לפי טעמכם ומה שנראה לכם לעין.

- אני רוצה להתקין תקרה נמתחת במרפסת. אפשר לעשות את זה?

בדרך כלל, תקרה נמתחת ניתנת לשימוש בטמפרטורות הנעות בין -5 ° C עד + 50 ° C. עם זאת, גם אם המרפסת איננה מחוממת, ניתן להתקין תקרה נמתחת העשויה מבד מיוחד אשר עמיד בטמפרטורות גבוהות. העזרו במומחים, הם יעזרו לך לבחור את החומר הנכון עבור עיצוב מסוג זה.

 

- האם תקרה נמתחת תשפר את בידוד הקול בחדר?

תקרת מתיחה בפני עצמה, איננה בעלה יכולות לבידוד החדר בפני קול. עם זאת, לפי בקשתך, ניתן להוסיף שכבה נוספת שתספק רמה מספקת של בידוד.

 

- עד כמה יקרה יותר התקנה של תקרה מדורגת?

החישובים מראים כי התקנה של כל רמה נוספת מגדילה את העלות הכוללת של התקנת תקרה נמתחת ב- 75%-100%. זאת בשל הצורך לעגן מבנים ובסיסים נוספים.

 

- האם ניתן להתקין תקרות נמתחות בבית קפה, בר או מועדון לילה?

אופציה מצוינת כיוון שהתקרה קלה לניקוי ותמיד נראית אטרקטיבית ומרשימה. תקרה נמתחת חלקה תמיד מושלמת, והמגוון העצום של הצבעים ודפוסים מאפשר ליצור תקרה ייחודית בהתאם לסגנון בית העסק. אל תדאגו, אם בטעות נפלט פקק מהשמפניה - תופעות כאלה לא מפחידות תקרות מבד עבה

 

- רוצה להתקין תקרה נמתחת באולם גדול. האם התפר בתקרה יראה לעין?

בדירה סטנדרטית ניתן להתקין תקרה נמתחת ללא תפר. אך במקרה כמו זה, כאשר צריך לשלב חלקים של רצועות התקרה הנמתחת, התפר לא יראה אלא רק בעזרת כיוון תאורה נכון. בכדי שתדר כזה לא יקרה, יש להתקין תאורה שתרגום לתפר להיות כמעט בלתי נראה.

 

- מה אם תקרה נמתחת נפגמת פתאום?

אם תקרה נמתחת נפגעה בטעות על ידי חפץ חד יש צורך להדביק את המקום עם דבק נצמד באופן מיידי בכדי שהקרע לא יגדל למימדים גדולים יותר. לאחר מכן, יש להתקשר למומחים שהתקינו את התקרה, הם יוכלו לתקן את המצב באופן מקצועי והכי טוב. כמובן, הפתרון לבעיה תלוי במיקומו של הנזק. אבל בכל מקרה, צריך להסתמך על המומחה, ולא לנסות לתקן את הנזק בכוחות עצמכם.

 

- מדוע לאחר התקנת תקרות נמתחות בחדר נוצר ריח חריף? אם זה ייעלם ומתי?

אכן, לעתים קרובות לאחר התקנת תקרות נמתחות עשוי להיווצר ריח חריף של החומר החדש. אל דאגה: בדרך כלל הריח נעלם תוך 2-10 ימים. במקרים נדירים, אם החומר של התקרה הנמתחת היה מיוצר לאחרונה, הריח החריף עלול להישאר למשך כחודש. ניתן להבחין כי תקרות נמתחות בצבע לבן בעלות הריח הכי חריף מבין כל סוגי התקרות, והסיבה לכך שהם הפופולריים ביותר, ובדר"כ מותקנות זמן קצר לאחר שמגיעות ממפעלי היצרן. לעומת זאת, גרסאות הצבע מהעיצוב האישי יכולות לאבד אין ריחן החריף באופן מוחלט עד שהן מגיעות להתקנה.

bottom of page